Všimněte si nové adresy chstapka.cz!
Upravte si prosím adresu v záložkách, stará adresa tapka.cz nebude dále udržována.
mapa stránek
ŤapkaO nás

Jak to začalo


Chovem a výcvikem psů se zabývám od r.1977, kdy jsem dostala štěně malého knírače, začala chodit na cvičák, jezdit na psí tábory a postupně pronikala do všech činností spojených s pejsky: výcviku, úprav srsti, vystavování a později i chovu.

A proč ŤAPKA? Když jsem se odstěhovala z Prahy, víceméně náhodně jsem si pořídila fenku kříženého malého pinče Ťapku,jednoho z nejchytřejších pejsků, jaké jsem kdy poznala. A chtěla jsem, aby každé štěňátko ode mě mělo aspoň něco právě z té chytré Ťapky..

Čivavy
Čivavy chovám od r. 1991, mezi mé první čivavky patřili např. fenky Hevilla Zapo, Frída a Sandra z Novboru, pejsek Helwik z Alkonu. V 90. letech jsem se věnovala výstavám a mé čivavky měly pěkné výsledky, v současnosti upřednostňuji jiné psí aktivity a v chovu čivav se snažím odchovávat hezké a typické čivavky s výstavními předpoklady, ale především čivavky zdravé, nezatížené znaky přehnané miniaturizace, prostě čivavy, které dělají radost svým majitelům po všech stránkách.

Teriéři


Protože kromě chovu čivav se věnuji také výcviku, padla další volba právě na teriéry,aktivní pejsky se smyslem pro humor, kteří mě doprovází i při vyjížďkách na koni, při dlouhých cestách autem a které neustále přesvědčuji, že by mě mohli taky občas POSLECHNOUT. Začalo to fenkou Lakeland teriéra, s kterou jsem i bez potřebných zkušeností složila zkoužky vloh, barvářské a lesní zkoužky a později odchovala 4 vrhy tohoto málo rozšířeného plemene. V současnosti útočí na mé nervy tři teriérky: Manchester a Parson Russell. Časem k nim tak nějak mimo plán přibyla kříženka borderkolie x foxteriér a nakonec z útulku fenka Německého krátkosrstého ohaře. Takže máme všichni o zábavu postaráno. 

tato stránka byla naposledy upravena 07.10.2013
Hana Polcarová - chovatelská stanice ŤAPKA © 2007 - 2014rss feed

jamika.estranky.cz - clif.ic.cz - Alan z Tyrolské obory
Stránky vytvořil cilf